Знайомство зі Scratch.
Створення ігор на Scratch. Основи
Scratch-програмування для дітей - універсальна та цікава програма-конструктор, за допомогою якої ваша дитина отримає базові знання, засвоїть логіку програмування, зрозуміє принципи виконання команд та створить свою першу справжню комп'ютерну гру. До того ж юних програмістів у Scratch приваблює можливість створення мультфільмів, мультимедійних посібників, навчальних та музичних програм, анімованих та інтерактивних листівок/історій, тестів та вікторин. Ця графічна мова досить проста у вивченні. Він був розроблений фахівцями Массачусетського технологічного університету спеціально для навчання дітей віком 6-9 років.

Особливості модуля «Знайомство зі Scratch. Створення ігор на Scratch. Основи» та переваги навчання у КіберШколі

Курс програмування в Scratch для дітей у Міжнародній КіберШколі складається з 6 занять, під час яких разом із тьюторами (нашими креативними практикуючими у сфері IT-технологій наставниками) хлопчики та дівчатка в ігровому форматі ознайомляться з основними ідеями «дорослого» програмування. Вони легко засвоять поняття змінних, циклів, розгалужень, перевірок, обчислень, підпрограм та інших не менш важливих елементів для роботи з кодами. Вже на першому уроці в нашій КіберШколі діти складуть свої програми з красивою і живою графікою, з переміщуються, що змінюють зовнішній вигляд і персонажами, що говорять. Надалі вони освоять усі можливості Scratch, навчаться черпати ідеї зі своїх фантазій, створювати ремікси улюблених популярних ігор. А до закінчення модуля зможуть читати програми своїх однокурсників, знаходити в них помилки та виправляти їх.

Навчання програмування для дітей на базі КіберШколи KIBERone в Єкатеринбурзі - це фундамент, що дозволяє зрозуміти логіку мов програмування та перейти на складніші рівні. Усі нові знання про комп'ютерні технології лягатимуть на міцну, закладену нашими викладачами основу. Ми зможемо навчити вашу дитину програмуванню та алгоритмічному мисленню, граючи — складати та перетягувати візуально зрозумілі блоки Scratch за принципом конструктора Lego, самостійно збирати коди програм, корегувати їх та доопрацьовувати під свої вимоги та бажання. До того ж результат кожної зміни в середовищі Scratch видно відразу.

З Scratch-програмування дітям легше буде перейти на Python, складнішу багатофункціональну мову, якою створюють серйозні проекти. На заняттях наші тьютори часто проводять паралелі між візуальним (Scratch) та текстовим (Python) програмуванням, щоб не відбити надалі у дитини бажання до навчання.

У ході навчання програмуванню у КіберШколі діти:

  • навчаються концентрації уваги, посидючості та цілеспрямованості;
  • продумуючи майбутній сценарій та формуючи ідеї, розвивають фантазію, логіку, абстрактне та алгоритмічне мислення;
  • створюють анімацію зі звуками за власним задумом;
  • отримують уявлення про багато математичних понять (системи координат, змінні, випадкові числа);
  • проектують ігрову механіку;
  • ставлять і вирішують завдання, причому кількома способами, і навіть чітко розуміють взаємозв'язок «умова-результат»;
  • програмують 2D-ігри, в які можна грати самому та з друзями, розміщують їх в Інтернеті;
  • працюючи в команді, швидше знаходять спільну мову з однолітками;
  • отримують навички у створенні корисних та цікавих на сьогоднішній день проектів.
Дитяча програма-конструктор Scratch ідеально підходить для створення першої гри.
Все, що для цього потрібно, – уміння читати.
Дитина сама придумає механіку, сюжет, героїв та власними руками збере справжню гру.
Освоюємо базові поняття програмування з допомогою візуального помічника.

Своя гра | Аналіз коду Робота у команді | Розробка ігрового сюжету
Made on
Tilda